سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  مصاحبه دانشگاه فرهنگیان به چه صورت است ؟

  متقاضیانی که موفق به پذیرش در رشته های دانشگاه فرهنگیان شده اند توجه داشته باشند پذیرش در دانشگاه فرهنگیان بصورت نیمه متمرکز و همراه با مصاحبه می باشد.

  به دلیل ابهامات زیاد شما متقاضیان در رابطه با نحوه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و اطلاع ازنمونه سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در این مقاله به توضیح برخی از این سوالات و نحوه آمادگی برای روز مصاحبه پرداخته ایم.

  شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 

  لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم)

  شرایط سنی دانشگاه تربیت معلم  (فرهنگیان)

  شرایط اعزام به خارج فرهنگیان

   

  نحوه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

  مصاحبه دانشگاه فرهنگیان برای انتخاب و پذیرش دانشجو انجام می شود که امکان تکرار آن وجود ندارد. سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان به زبان رسمی کشور مطرح می شود و سوالات نامفهوم از داوطلبان پرسیده نمی شود. مصاحبه جوی آرام و صمیمی دارد و سوالات مصاحبه مرتبط بوده و سوالات شخصی و بصورت بازجویی از داوطلب پرسیده نخواهد شد.

  سوابق مصاحبه داوطلبان به صورت محرمانه نگهداری می شود. انجام مصاحبه برای تایید صلاحیت‌های تخصصی معرفی شدگان دو برابر ظرفیت برای شغل معلمی است و امتیاز مصاحبه تاثیری در نمره علمی داوطلب در گزینش نهایی که توسط سازمان سنجش انجام می‌شود، نخواهد داشت.

   

  نحوه انجام مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 

  در صورت عدم حضور داوطلبان در روز تعیین شده برای مصاحبه به هر دلیل موجه و غیر موجه فرصت مصاحبه از داوطلب گرفته می شود و بعد از اتمام مهلت انجام مصاحبه تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نخواهد بود. در صورتی که ستاد هر استان در صورت صلاح دید زمانی را برای غایبن مشخص نماید از داوطلبان غایب مصاحبه به عمل می آید.

  گروه مصاحبه کننده شامل سه نفر از افراد واجد شرایط می باشد که یکی از اعضای گروه به عنوان مسئول گروه مصاحبه تعیین می شود. مدت زمان مصاحبه برای هر داوطلب حداکثر 40 دقیقه است و در هر جلسه فقط از یک داوطلب مصاحبه به عمل می‌آید.

  هر یک از مصاحبه کنندگان لازم است به صورت انفرادی برگ ارزشیابی مربوط به مصاحبه داوطلبان را تکمیل نمایند. مرکز اجرای مصاحبه در هر استان به تفکیک جنس پردیس خواهران و برادران انجام می شود.

  نخبگان علمی و مهارتی، مخترعان، مبتکران، برگزیدگان المپیادهای علمی، فرهنگی، هنری و مهارتی، جشنواره خوارزمی در شرایط علمی برابر براساس کدرشته محل انتخابی از اولویت پذیرش برخوردار خواهند شد.

   

  نمونه سوالات پرسیده شده در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

  اولین مورد در بدو ورود سلام کردن و راحت بودن می باشد وضعیت ظاهر فرد، طرز نشستن، قدرت بیان و خوب صحبت کردن و با افراد مصاحبه کننده خوب رابطه برقرار کردن و راحت بودن داوطلب…

  روخوانی قرآن، ابتدا نحوه برداشتن قرآن. بوسیدن قرآن، دست روی کلمات می گذارید یا خیر، بسم الله،صدق الله ….

  تسلط بر احکام ، برخی کتب با حجم کم به نام رساله آموزشی هستند که می توان از آنها استفاد ه کرد در مورد مواردی مانند نماز ایات، نماز جمعه، وضو، روزه  مرجع تقلید و….

  هرکس متناسب با رشته مورد تقاضا مثلا برای دبیری زیست چند سوال ساده از زیست یا تاریخ در مورد تاریخ البته در همین جا باید هوشیار بود که سوال هوشیاری را بتوان جواب داد. مثلا ممکن است از متقاضیان تاریخ پرسیده شود آغا محمدخان قاجار چند فرزند داشت؟که باید هوشیار بود ایشان خواجه بوده اند!
  سوالات روان شناسی و فرهنگی پیرامون شغل، مثلا هدف شما از دبیر شدن ؟ اگر کسی در کلاس شما شلوغ کرد شما چکار می کنید؟ اگر کلاس شما شلوغ باشد نشانه چیست؟ چقدر به پول اهمیت می دهید؟ مزایای دبیر شدن در چیست؟ نحوه ارتباط شما در مدرسه با سایر عوامل چگونه می تواند باشد؟
  آگاهی از مسئولان استان و شهرستان مانند استاندار، امام جمعه،نماینده ولی فقیه …

   

  اینها سوالات کلی پرسیده شده در روز مصاحبه می باشد در ادامه به برخی از سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در سنین و مقاطع مختلف  پرسیده می شود می پردازیم..

  اگر دانش آموزی در کلاس شما دارای رفتار ناهنجار است و پرخاشگری دارد چه اقدامی انجام می دهید؟

  روز اول حضور در کلاس درس چه کار می کنید؟

  اگر کلاس شما شلوغ بود و همکاران کلاسهای کناری اعتراض کردند نظر شما چیست؟

  اگر دانش آموز معلولی با ویلچر شرایط کلاس و آموزشگاه باعث افسردگی وی شود شما چه اقدامی انجام می دهید؟

  اگر از شما خواسته شود در مقطع ابتدایی آنهم پنج سال تدریس کنید عکس العمل شما چیست؟

  اگر دانش آموزی مادرش فوت کرده و پدرش ازدواج کرده و وی با برادر وخواهرش نیز مشکل دارد و دچار افسردگی شده چه اقداماتی انجام میدهید؟

  وضعیت زندگی و تحصیل خود را از کودکی تا کنون شرح دهید؟

  با توجه به کمبود امکانات در مدارس شما چگونه تدریس خواهید کرد؟

  چند خصوصیت خوب و بدت رو بگو؟!

  سرگرمی هات چیه؟

  کتاب میخونی؟ آخرین کتابی که خوندی؟ تو مدرسه میرفتی کتابخونه؟

  تو مدرسه عضو بسیج و چه گروههایی بودی؟ مشارکتت؟

  تو درسات واسه تحقیق از چه منبعی استفاده میکردی؟

  تربیت معلمو انتخاب چند زدی؟ چرا میخوای معلم بشی؟ رتبت؟

  فکر کن اول مهره معلمی رفتی سر کلاس(باید نمایش بازی میکردی! تست بازیگری بود؟

  فکرکن بچه ها سر کلاسن بهشون درس بده!

  وسطاشم هی میگفت بچه ها دارن حرف میزنن باید به بچه های خیالی تذکر میدادی!!! (در ضمن باید به بچه ها نگاه میکردی نه اونا!!!!)

   

  اینها سوالاتی بود که از داوطلبان در روز مصاحبه پرسیده بصورت تجربی پرسیده شده و داوطلبان آن را مطرح کردند باز هم اگر میخواهید از نحوه پرسش سوالات و پاسخ صحیح به سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان مطلبع شوید با سامانه ثبت نام فرهنگیان در ارتباط باشید. هدف سامانه بهبود در روند ثبت نام شما متقاضیان می باشد. 

  منبع:سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

  نویسنده : sara بازدید : 0 تاريخ : سه شنبه 22 اسفند 1396 ساعت: 13:36
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123