تراز لازم برای قبولی در رشته زبان دانشگاه تربیت معلم (فرهنگیان) 97-98

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  آیا علاقمند به تحصیل دررشته زبان در دانشگاه تربیت معلم هستید؟

  بسیاری از متقاضیان از نحوه قبولی و تراز لازم برای قبولی دررشته زبان دانشگاه تربیت معلم (فرهنگیان) اطلاع ندارند. یا توجه به سوالات بسیار شما در رابطه با تراز لازم برای قبولی دررشته زبان تربیت معلم در این مقاله به توضیح رشته وزبان و تراز لازم برای قبولی در رشته زبان تربیت معلم پرداخته ایم.

  در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه ثبت نام و منابع لازم برای مطالاعه و حداقل درصدی که برای تراز لازم برای قبولی در رشته زبان دانشگاه تربیت معلم دارید با سامانه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در ارتباط باشید. هدف سامانه بهبود در روند ثبت نامشما در رشته دلخواهتان می باشد.

  دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم) دانشگاهی است که برای برای تأمین، تربیت و توانمندسازی معلمان و نیروی انسانی می باشد. نحوه ثبت نام تحصیل دررشته های دانشگاه تربیت معلم (فرهنگیان) از طریق شرکت و ثبت نام در کنکور سراسری و بعد از کسب رتبه و تراز لازم انتخاب رشته زبان در الویت اول فرم انتخاب رشته می باشد.

  علاقمند به تحصیل در رشته زبان دقت داشته باشند در دانشگاه آزاد و دیگر دانشگاه ها رشته زبان تدریس می شود و بصورت پرداخت شهریه می باشد، بنابراین در صورتی که متقاضی تحصیل در دانشگاه های دیگری غیر از دانشگاه فرهنگیان هستید می توانید از طریق تماس با سامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

  رشته زبان در دانشگاه تربیت معلم (فرهنگیان)

  رشته ی تربیت دبیر زبان انگلیسی یا دبیری زبان انگلیسی رشته ای از میان رشته های دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم) می باشد که هدف آن تأمین نیروی انسانی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش در رشتهی تدریس زبان انگلیسی برای مقاطع متوسطه ی اول و متوسطه ی دوم آموزش متوسطه (دوره های راهنمایی تحصیلی و دبیرستان سابق) است.

   هدف آن در دانشگاه آزاد، تربیت مدرس برای مراکز مختلف زبان آموزی است. در دانشگاه فرهنگیان، گزینش دانشجو برای این رشته، با وجود متمرکز بودن، دارای اندکی تفاوت با گزینش رشته های دیگر است. در ادامه به توضیح تراز لازم برای قبولی در رشته زبان دانشگاه تربیت معلم ( فرهنگیان ) می پردازیم.

  تراز لازم برای قبولی در رشته زبان دانشگاه تربیت معلم (فرهنگیان)

  داوطلبانی که در گروه آزمایشی زبان های خارجی نمره کل یا تراز ۶۵۰۰ یا بالاتر به دست آورده اند، مجاز به انتخاب رشته ی تربیت دبیر زبان انگلیسی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی می شوند.

  این رشته، هم اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی نیز با اخذ شهریه تدریس می شود که دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می نمایند لزوما در آموزش پرورش استخدام نمی شوند.

  دروس و سرفصل های رشته ی تربیت دبیر زبان انگلیسی، بسیار شبیه به دروس دورهٔ کارشناسی رشتهٔ آموزش زبان انگلیسی هستند؛ با این تفاوت که واحدهایی درباره ی علوم تربیتی و روان شناسی (به ویژه روان شناسی رشد و روان شناسی تربیتی) و همچنین مدیریت آموزشی به دانشجویان این رشته تدریس می شوند. به غیر از این، در دروس عمومی، تفاوت های جزئی بین دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین بین پردیس های مختلف دانشگاه فرهنگیان، وجود دارد.

  بین دروس این رشته و رشتهٔ زبان و ادبیات انگلیسی و رشتهٔ مترجمی زبان انگلیسی نیز شباهت و اشتراکات بسیاری وجود دارد. پیش ازتاسیس دانشگاه فرهنگیان این رشته در مراکز تربیت معلم تنها دارای دورهٔ کاردانی بوده اما در حال حاضر، در دانشگاه فرهنگیان، فقط در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته آموزش داده می شود.

  بنابراین درصورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه پذیرش در رشته زبان دانشگاه تربیت معلم (فرهنگیان ) با سامانه ثبت نام در ارتباط باشید.

   

  شرایط ثبت نام در دانشگاه تربیت معلم

   1-داشتن مدرک دوره پیش دانشگاهی و حداقل معدل کل 15 (دیپلم)

  2- نداشتن تعهد خدمت به سازمان ها و ادرات دولتی و غیر دولتی در آغاز سال تحصیلی

  3- داشتن حداکثر 20 سال سن

  4- بومی بدون داوطلب در رشته های اعلامی آموزش و پرورش در استان محل پذیرش

  5- داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون برای ورود به دانشگاه فرهنگیان الزامی است.

  6-دریافت فرم معلم مبنی بر موافقت کتبی با ادامه تحصیل شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت فرم معلم به کارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند). عدم ارائه فرم فوق توسط محل خدمت به منزله نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون می باشد.

  7- متقاضیانی که مدرک کارشناسی و بالاتر را دارند، نمی توانند رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان را انتخاب نمایند.

  8-پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی است.

  9-شاغلین رسمی و پیمانی مجاز به انتخاب کدرشته محل های مربوط به کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نخواهند بود.

  در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با روند ثبت نام و نمونه کارنامه قبول شدگان دانشگاه فرهنگیان و رتبه لازم برای قبولی دبیری زبان انگلیسی و تراز و رتبه لازم برای قبولی در رشته زبان دانشگاه فرهنگیان ( تربیت معلم) با سامانه در راتباط باشید.

  منبع:تراز لازم برای قبولی در رشته زبان دانشگاه تربیت معلم (فرهنگیان) 97-98

  نویسنده : sara بازدید : 0 تاريخ : سه شنبه 22 اسفند 1396 ساعت: 13:11
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123