لیست رشته های پرطرفدار کنکور هنر 97 – 98

ساخت وبلاگ
چکیده : آیا از لیست رشته های پرطرفدار کنکور هنر 97 – 98 اطلاع دارید ؟ آیا می خواهید از زیر گروه ها&... با عنوان : لیست رشته های پرطرفدار کنکور هنر 97 – 98 بخوانید :

آیا از لیست رشته های پرطرفدار کنکور هنر 97 – 98 اطلاع دارید ؟

آیا می خواهید از زیر گروه ها پرطرفدارترین رشته های کنکور هنر 97 – 98  بصورت با کنکور و بدون کنکور مطلع شوید ؟

داوطلبان و دانش آموزان عزیزی که علاقمند به تحصیل در رشته های هنر هستند مطمنن می خواهند از لیست رشته های کنکور هنر و زیر گروه های رشته هنر اطلاع داشته باشند در این مقاله لیست رشته های کنکور هنر را در اختیار شما عزیزان قرا می دهیم. داوطلبان دقت داشته باشند برای تحصیل در رشته های هنر می توانند با هر مدرک تحصیلی (ریاضی،تجربی و انسانی )در گروه آزمایشی هنر شرکت نمایند. دروس کنکور هنر مانند سایر رشته ها شامل دروس عمومی و اختصاصی می باشد که دروس عمومی شامل زبان و ادبیات فارسی،زبان عربی،فرهنگ معارف اسلامی و زبان خارجه بوده و دروس اختصاصی شامل درک عمومی هنر،درک عمومی ریاضی و فیزیک،ترسیم فنی،خلاقیت تصویری و تجسمی،خلاقیت نمایشی،خلاقیت موسیقی،خواص مواد می باشد.منبع مطالعه برای داوطلبان گروه آزمایشی هنر مختلف می باشد. ضرایب دروس عمومی کنکور هنر مانند ضرایب سایر رشته ها محاسبه می شوند اما در رابطه با دروس اختصاصی این ضرایب از گرایشی به گرایش دیگر متفاوت است. مثلا درس خلاقیت موسیقی برای داوطلبان رشته موسیقی با ضریب 4 و برای داوطلبان رشته نمایش با ضریب 1 محاسبه می شود. 


 

شرایط داوطلبان شرکت کننده در کنکور هنر 

داوطلبان بعد از شرکت در آزمون کتبی (کنکور) و اعلام نتایج اولیه، با توجه به انتخاب رشته ای که خواهند داشت، در صورت کسب امتیاز لازم و معرفی شدن در لیست داوطلبان چندبرابر ظرفیت برای آزمون عملی رشته مورد نظر خود دعوت می شوند.

گروه اول

کسانی که آخرین مدرک تحصیلی آن ها دیپلم هنر است. این گروه در حال اخذ مدرک پیش دانشگاهی هنر (سال چهارم دبیرستان رشته ی علوم هنر ) هستند و یا این مدرک را نیز اخذ نموده و فارغ التحصیل هنر هستند.

گروه دوم

کسانی که آخرین مدرک تحصیلی آن ها دیپلم رشته های تجربی، دیپلم ریاضی فیزیک،دیپلم علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی دارند و می خواهند کنکور هنر شرکت کنند، این افراد می توانند به دو صورت اقدام نمایند، اول آنکه تغییر رشته دهند و وارد رشته ی هنر شوند و مدرک پیش دانشگاهی هنر (سال چهارم دبیرستان رشته ی هنر ) را دریافت نمایند.

گروه سوم

کسانی که آخرین مدرک تحصیلی آن ها دیپلم فنی حرفه ایی است، این دسته از داوطلبان نیز دو راه برای ثبت نام در کنکور هنر دارند، اول آنکه می توانند مدرک فوق دیپلم( کاردانی) خود را در یک رشته بگیرند و سپس با این مدرک در کنکور هنر ثبت نام نمایند و روش دوم آن است که در مقطع پیش دانشگاهی ثبت نام کنند و از آن طریق مجاز به ثبت نام در کنکور هنر خواهند شد.

گروه چهارم

کسانی که مدرک فوق دیپلم( کاردانی) دارند و یا حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 96 آن را کسب می کنند به شرط آنکه خدمات قانونی بر عهده شان نباشد و یا اینکه حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 96و یا 30 بهمن96 آن را به پایان برسانند

می توانند در کنکور هنر شرکت کنند

گروه پنجم

کسانی که آخرین مدرکشان کارشناسی یا بالاتر است، این دسته از داوطلبان نیز می توانند در کنکور هنر شرکت نمایند،البته چند نکته وجود دارد

نکته ی اول: اگر داوطلب گرامی فارغ التحصیل روزانه باشد( یعنی برای تحصیل در مقطع کارشناسی هیچ شهریه ایی پرداخت نکرده باشد) فقط می تواند در دوره های شبانه و آزاد و پردیس(بین الملل) انتخاب رشته نماید، اما اگر فارغ التحصیل غیر از روزانه بوده مثلا فارغ التحصیل دانشگاه آزاد یا پیام نور و یا شبانه است می تواند رشته های روزانه( بدون شهریه) را نیز انتخاب نماید.

نکته ی دوم: اگر داوطلب در حال حاضر دانشجوی روزانه است می بایست از تحصیل خود انصراف دهد. تذکر مهم این است که دانشجوی روزانه نمی تواند یک کنکور بعد از آن کنکور که قبول شده است را شرکت کند حتی اگر انصراف دهد باز هم امکان ندارد که در آزمون شرکت کند. اما مابقی دانشجویان که در حال پرداخت شهریه هستند نیازی به انصراف ندارند و می توانند بدون انصراف از تحصیل در کنکور شرکت کنند.

نکته ی سوم: داوطلبان پسر نبایستی مشکل نظام وظیفه را داشته باشند.

 در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با لیست رشته های جدید ارائه شده و نحوه پذیرش در این رشته و آگاهی از دانشگاه ها و دانشکده های ارائه دهنده این رشته ها با سامانه ثبت نام کنکور هنر در ارتباط باشید.

لینک مرتبط :

 لیست رشته های پرطرفدار کنکور ریاضی 

لیست رشته های پرطرفدار کنکور تجربی 

لیست رشته های پرطرفدار کنکور زبان  
منبع: لیست رشته های پرطرفدار کنکور هنر 97 – 98

 

جهت مشاوره در زمینه لیست رشته های پرطرفدار کنکور هنر 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

 

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

کنکور هنر,رشته های هنر,زیر شاخه های رشته هنر,لیست رشته های کنکور هنر,لیست رشته های گروه آزمایشی هنر,معرفی رشته های گروه هنر,زیر شاخه های کنکور هنر,شرایط پذیرش در رشته های هنر,...
نویسنده : sara بازدید : 7 تاريخ : يکشنبه 16 ارديبهشت 1397 ساعت: 11:45

لینک دوستان

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :