کد وضعیت نظام وظیفه پشت کنکوری ها 97 – 98 | بلاگ

کد وضعیت نظام وظیفه پشت کنکوری ها 97 – 98

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

اطلاع از وضعیت نظام وظیفه پشت کنکوری ها 97

شرایط یک سال پشت کنکور ماندن 

آیا مشمول خدمت سربازی شده اید و امسال قصد شرکت در کنکور سراسری 97 – 98 را دارید؟

در صورتی که جز داوطلبان مرد شرکت کننده در آزمون سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی در سال 97 – 98 هستید، در صورت پذیرش در رشته های دانشگاهی و (قبولی قطعی) باید یکی از شرایط زیر را از لحاظ وضعیت مشمولیت و مقررات وظیفه عمومی دارا باشند، درغیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل در رشته قبولی خود نخواهند بود.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با وضعیت نظام وظیفه پشت کنکوری ها 97 و اطلاع ازوضعیت نظام وظیفه مشمولان خدمت سربازی در کنکور 97  و جمع آوری اطلاعات لازم برای ثبت نام در رشته قبولی در کنکور سراسری 97 بصورت با آزمون و بدون آزمون از طریق ارتباط با همین درگاه می توانید اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

کد وضعیت نظام وظیفه مشمولان خدمت سربازی 97 در صورت قبولی در کنکور

وضعیت نظام وظیفه پشت کنکوری ها 97  و کنکور در حین سربازی ، داوطلبان مرد مشمول خدمت سربازی در صورت قبولی در کنکور 97 باید در صورت داشتن شرایط لازم افدام به ثبت نام نمایند.

1-داشتن کارت پایان خدمت

2-داشتن کارت معافیت دایم (کفالت ، پزشکی ، ایثارگران و موارد خاص).

3-دانش آموزانی که قبل از سن مشمولیت (18سالگی تمام) موفق به اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی به صورت حضوری یا غیرحضوری شده باشند به شرط نداشتن غیبت و سپری نشدن بیش از یک سال از تاریخ اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی .

4-دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه که به صورت حضوری مشغول به تحصیل بوده و در سنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل می شوند .

5-فارغ التحصیلان دیپلم بشرط اتمام تحصیل تا پایان 22 سالگی و پیش دانشگاهی بشرط اتمام تحصیل تا پایان 24 سالگی بصورت پیوسته و حضوری(روزانه،بزرگسالان و آموزش از راه دور) و مشروط به این که از تاریخ فراغت از تحصیل آنان در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی تا زمان قبولی قطعی در دانشگاه بیش از یک سال سپری نشده و همچنین قبل از ثبت نام در دانشگاه نیز وارد غیبت نشده باشند .

6-داشتن برگ معافیت موقت بدون غیبت ر مدت اعتبار آن مشروط به این که از تاریخ اخذ مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی تا زمان پذیرش در دانشگاه بیش از یک سال سپری نشده باشد .

7-دانش آموزانی که پس از ترک تحصیل و در مهلت یک ساله معرفی به وظیفه عمومی، موفق به اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی بصورت داوطلب آزاد شده باشند به شرط نداشتن غیبت و سپری نشدن بیش از یک سال از تاریخ اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی .

8-فارغ التحصیلان دیپلم و پیش دانشگاهی دارنده برگ اعزام به خدمت بدون غیبت که تاریخ اعزام آنان سپری نشده باشد مضافاٌ مشروط به این که از تاریخ اخذ مدرک تحصیلی تا زمان پذیرش در دانشگاه بیش از یک سال سپری نشده باشد.
9- متولدین نیمه اول سال 1342 و قبل از آن به شرطی که تغییر سن نداده باشند.

10 -کارکنان وظیفه (سربازان در حال خدمت) بدون غیبت اولیه به شرطی که در مقاطع کارشناسی و بالاتر پذیرفته شوند.

11-کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارایه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت از سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.

12- طلاب علوم دینی دارای معافیت تحصیلی حوزه.
– این دسته از طلاب ، مادامی که اشتغال به تحصیل آنان از سوی مرکز مدیریت حوزه علمیه مربوط تأیید شود می توانند باهمان معافیت تحصیلی حوزه ، در دانشگاه نیز تحصیل نمایند و در صورتی که معافیت تحصیلی آنان به هردلیل از سوی حوزه لغو گردد ، مجاز به ادامه تحصیل در دانشگاه نمی باشند .

13-دانشجویان انصرافی در صورتی که در سقف سنوات مجاز تحصیل انصراف داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یک سال سپری نشده باشد.

بنابراین در صورت داشتن سوال در رابطه با وضعیت نظام وظیفه پشت کنکوری ها 97 از طریق ارتباط با این درگاه می توانید پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

شرایط ثبت نام  مشمولان غایب در صورت قبولی در کنکور 97 – 98

بر اساس مصوبه جدید ستاد کل نیروهای مسلح سقف تحصیلی معافیت تحصیل مشمولان وظیفه عمومی به شرح زیر می باشد:

 مقاطع کاردانی ، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته یک ترم
مقاطع کارشناسی پیوسته ، دکتری پزشکی پیوسته و دکتری PHD دو ترم

وضعیت نظام وظیفه پشت کنکوری ها 97 ، در صورتی که جز مشمولان غایب می باشید در صورت قبولی در رشته های انتخابی، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و درصورت شرکت در آزمون و قبولی در آن ، مجوز تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنها نمی باشند.

  • دانشجویان اخراجی تا پایان خدمت دوره ضرورت یا اخذ معافیت دایم مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.( به جز افرادی که قبل از ورود به سن مشمولیت اخراج شده اند).
  • دانشجویان شاغل به تحصیل مجاز به شرکت مجدد در آزمون نیستند و همچنین تحصیل مجدد در مقاطعی که قبلاً از آن فارغ التحصیل شده اند ، مجاز نمی باشد.
  • ترخیص سربازان حین خدمت صرفاً جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاترمجاز بوده و ترخیص آنان جهت تحصیل در مقطع کاردانی مجاز نمی باشد .
  • فارغ التحصیلان مقطع کاردانی مجاز به شروع به تحصیل در مقاطع کارشناسی پیوسته ، کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری پیوسته و همچنین فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی مجاز به شروع به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری پیوسته پزشکی ، دندانپزشکی ،داروسازی و دامپزشکی نیستند.
  •  دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند، در طول تحصیلات دانشگاهی (از دیپلم تا دکتری) فقط یکبار مجاز به انصراف می باشند مشروط به این که در سنوات مجاز تحصیلی انصراف داده و از زمان انصراف تا شروع به تحصیل مجدد بیش از یک سال سپری نشده باشد .
  • دانشجویان مقاطع کارشناسی و بالاتر پیوسته که پس از انصراف یا اخراج با اخذ مدرک مقطع پایین تر ، فارغ التحصیل شناخته می شوند تا پایان خدمت دوره ضرورت یا اخذ معافیت دایم مجاز به ادامه تحصیل نیستند .
  • کارکنان وظیفه مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت نیستند و درصورت قبولی در دانشگاه و داشتن شرایط ادامه تحصیل ، از خدمت ترخیص خواهند شد.

حداکثر مدت مجاز مقطع تحصیلی ردیف

وضعیت نظام وظیفه پشت کنکوری ها 97

3 سال کاردانی
3 سال کارشناسی ناپیوسته

6 سال کارشناسی پیوسته
3 سال کارشناسی ارشد ناپیوسته

8 سال کارشناسی ارشد پیوسته
8 سال دکتری پزشکی پیوسته

5 سال دکتری ناپیوسته

برای اطلاع از وضعیت نظام وظیفه پشت کنکوری ها 97 و اطلاع از  ثبت نام  مشمولان غایب در صورت قبولی در کنکور  97 – 98  و شرایط یک سال پشت کنکور ماندن از طریق ارتباط با سامانه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

 
منبع:کد وضعیت نظام وظیفه پشت کنکوری ها 97 – 98

لینک مرتبط :

نحوه دریافت کد وضعیت نظام وظیفه 97 کارشناسی- کارشناسی ارشد

مدت خدمت سربازی در سال 97

مدارک لازم برای گرفتن کسری خدمت جبهه پدر 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه کد وضعیت نظام وظیفه پشت کنکوری ها 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

 

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

"وضعیت نظام وظیفه متولدین 77,کنکور در حین سربازی,شرایط یک سال پشت کنکور ماندن,کد وضعیت نظام وظیفه پشت کنکوری ها,برگه معافیت تحصیلی,پشت کنکور ماندن برای 98,...
نویسنده : sara بازدید : 2 تاريخ : يکشنبه 16 ارديبهشت 1397 ساعت: 12:40

آرشیو مطالب

لینک دوستان

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :