چگونه دانش آموز موفقی باشیم ؟

ساخت وبلاگ
چکیده : چگونه دانش آموز موفقی باشیم؟ آیا می خواهید بدانید چگونه در کلاس بهترین باشیم.. و یا&nb... با عنوان : چگونه دانش آموز موفقی باشیم ؟ بخوانید :

چگونه دانش آموز موفقی باشیم؟ آیا می خواهید بدانید  چگونه در کلاس بهترین باشیم..

و یا دانش آموزان موفق چه دانش آموزانی هستند و اینکه یک دانش آموز خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

با توجه به اینکه همه ی دانش آموزان دوست دارند در دوران دانش آموزی خود بهترین باشند و البته والدین هم به این موضوع اهمیت می دهند تا به هر نحوه ممکن بهترین ها را برای فرزندان خود فراهم کنند در این مقاله به معرفی چگونه دانش آموز موفقی باشیم  می پردازیم و در ادامه لیست بهترین مدارس برای تحصیل دانش اموزان در مقطع ابتدای و دوران متوسطه اول و دوم معرفی می کنیم.

در صورت داشتن هرگونه سوال و اطلاع از برنامه ریزی برای اینکه دانش آموز بهتری باشید می توانید از طریق ارتباط با سامانه از بهترین مدارس و بهترین برنامه ریزی ها در کمترین زمان ممکن باخبر شوید.

راه کارهایی برای چگونه یک دانش آموز خوب باشیم

برای اینکه بتونید در مدرسه دانش آموز موفق باشید اول باید مواردی رو که در ادامه معرفی میکنیم را انجام بدید. راه کارهای یه دانش آموز نمونه شدن رو یاد بگیری و موفق بشید، فقط چند تا مرحله ی ساده است.

برای این‌که بتوانید شما نیز در مدرسه عملکرد خوبی داشته باشید و بهترین نمره را کسب کنید باید پشتکار زیادی داشته باشید و با برنامه‌ریزی خوب کارهای خود را انجام دهید و به چندین نکته توجه کنید:

1- به یاد داشته باشید که هیچ گاه فقط برای کسب نمره درس نخوانید و سعی کنید برای یادگیری مطالب، درس بخوانید.
2- سعی کنید قبل از این‌که معلم مبحثی را تدریس کند آشنایی مختصری با آن مبحث داشته باشید تا ذهن شما آماده‌ی فراگیری مطالبی که معلم ارائه خواهد داد باشد.
3-زمانی که معلم مشغول تدریس است تمرکز خود را فقط روی یادگیری مطالب بگذارید.
4- یکی از عواملی که باعث درک بهتر مطالب می‌شود یادداشت‌برداری حین تدریس معلم است. نکته‌‌برداری و مطالعه‌ی آن‌ها کمک شایانی در فراگیری مطالب به شما خواهد کرد.
6- سعی کنید درس همان روز را در همان روز مطالعه کنید و اگر در درسی تکلیفی برای انجام دادن دارید درنگ نکنید.
7- تا زمانی که درسی را مطالعه نکرده‌اید نمی‌توانید به اشکالات خود پی ببرید؛ پس با حل تمرینات متنوع آن اشکالات را شناسایی کرده و از طریق معلم و هم‌کلاسی‌های‌تان آن‌ها را برطرف کنید.
8-یک دانش‌آموز موفق فقط به کتاب درسی اکتفا نمی‌کند و برای تسلط بهتر در مباحث درسی از منابع کمک‌آموزشی نیز کمک می‌گیرد. این منابع کمک شایانی در درک و فهم مطالب درسی به شما خواهد کرد.
9- گاهی اتفاق می‌افتد که به علت بیماری یا مشکلی نتوانید در کلاس درس حاضر شوید. در این صورت از دوستانتان از اوضاع و احوال آن روز مدرسه باخبر شوید و مطالبی را که لازم است یاد بگیرید، مطالعه کرده یا از آن‌ها بپرسید.
داشتن برنامه درسی علاوه براینکه به مطالعه شما نظم می دهد، در صورت اجرای آن، تبدیل به شاگرد زرنگ کلاس می شوید.

راه کارهایی برای چگونه دانش آموز موفقی باشیم

بهتر است در همان درس یا مبحثی که معلم در کلاس تدریس می کند اگر مشکل دارید با راهنمای معلم همان جلسه برطرف کنید. اگر می خواهید در درسی یا درسهایتان تسلط کامل داشته باشید باید در خانه تمرین زیادی حل کنید.

از کتاب های کمک آموزشی استفاده کنید. حتی می توانید برای تسلط بیشتر بر مطالب درسی، از کلاس های خصوصی استفاده کنید. به همین منظور می توانید به سایت استادبانک مراجعه کرده و درخواست معلم کنید. همیشه در فعالیت هایی که لازم است به صورت گروهی شرکت کنید نقشی فعالی داشته باشید.

مزیت کار گروهی یا مطالعه گروهی این است که هر دانش آموزی در گروه سعی می کند از دیگر هم گروهی خود بهتر باشد و همین رقابت باعث موفقیت شما می شود. پس اگر می توانید در مطالعه با دانش آموزانی که جزو شاگردان زرنگ کلاس هستند هم گروه باشید.
قطعا در سبک خواندنتان و موفقیت شما در درس هایتان تاثیر مثبتی دارد. سعی کنید مشکلات خانه را به مدرسه نیاورید و همین طور مشکلاتی که در مدرسه داشتید. اینکار باعث برهم خوردن تمرکزتان در کلاس درس در حین تدریس و یادگیری مطالب می شود. و باعث برهم خوردن تمرکزتان در خانه در حین مطالعه و تمرین درسهایتان می شود. زمانی مشکلات خود را حل کنید که زمان مطالعه و درس خواندنتان نیست. اینکار به مرور باعث افزایش تمرکز و به کنترل درآوردن افکارتان می شود.

در نهایت رمز موفقیت داشتن تلاش و پشتکار در امر یادگیری برای هر دانش آموزان می باشد، در این راه می توانید از راهنمایی های مشاوران سامانه برای چگونه دانش آموز موفق شویماستفاده نمایید.

لینک مرتبط :

چگونه رتبه زیر 1000 بیاوریم ؟

چگونه فیزیک کنکور را 100 بزنیم؟ 

چگونه ریاضی کنکور را 100 بزنیم ؟

چگونه تراز خود را بالا ببریم؟ راه های افزایش تراز کنکور

درصدهای لازم برای کسب تراز 7000


م
نبع:چگونه دانش آموز موفقی باشیم ؟

جهت مشاوره در زمینه چگونه دانش آموز موفقی باشیم ؟

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

 

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

"دانش آموز نمونه از دیدگاه پیامبر,چگونه در مدرسه معروف باشیم,چگونه در کلاس بهترین باشیم,بهترین دانش آموز جهان,چگونه دردرس هایمان پیشرفت کنیم,رفتار ما در مدرسه چگونه باید باشد,وظایف یک دانش آموز خوب,دانش اموزان موفق چه دانش اموزانی هستند,چگونه در کلاس بهترین باشیم,چگونه شاگرد اول باشیم,یک دانش اموز خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد,...
نویسنده : sara بازدید : 13 تاريخ : چهارشنبه 19 ارديبهشت 1397 ساعت: 12:22

لینک دوستان

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :