10 روش تقویت حافظه برای درس خواندن

ساخت وبلاگ
چکیده : آیا از راههای تقویت حافظه برای درس خواندن اطلاع دارید ؟ آیا استفاده از قرص تقویت حافظ... با عنوان : 10 روش تقویت حافظه برای درس خواندن بخوانید :

آیا از راههای تقویت حافظه برای درس خواندن اطلاع دارید ؟ آیا استفاده از قرص تقویت حافظه برای درس خواندن کار درستی است؟ آیا  مصرف مواد غذایی برای تقویت حافظه بهتر است یا تقویت حافظه با گیاهان دارویی ؟ با توجه به اینکه همه ی دانش آموزان و کنکوری ها برای بهتر درک کردن و ماندگاری مطالبی که می خواهند به دنبال راهی برای تقویت حافظهخود هستند. در این مقاله به معرفی راه های تقویت حافظه برای درس خواندن می پردازیم.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با تقویت حافظه و نحوه صحیح مطالعه و استفاده از تغذیه مناسب برای تقویت حافظه از طریق ارتباط با مرکز می توانید پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

روش های تقویت حافظه بلند مدت برای درس خواندن

یکی از نکات مهم برای نتیجه ی خوب گرفتن، داشتن حافظه ای قوی می باشد که در ادامه جدید ترین راه های تقویت حافظه برای درس خواندن را به شما معرفی خواهیم کرد. علاوه بر استفاده از تکنیک های جدید باید به سلامت جسم و روح خود نیز توجه نمایید تا بتوانید نتایج خوبی کسب نمایید.
در اول کار برای خود هدف گذاری و برنامه ریزی کنید و به خودتان انگیزه بدهید تا بتوانید درس را به نحو احسن بخوانید. پس داشتن برنامه و انگیزه یکی از راه های تقویت حافظه برای درس خواندن می باشد.

 

تقویت حافظه برای درس خواندن شامل عوامل مختلفی می باشد که یکی از این عوامل  داشتن محیط مناسب و تغذیه ی مناسب می باشد.
یادگیری مهارتهای جانبی تقویت حافظه برای درس خواندن
یکی از مهارتهایی که به تقویت حافظه برای درس خواندن کمک می کند ، مهارت تند خوانی می باشد که با یادگیری آن هم می توانید تمرکز بیشتری روی درس داشته باشید و هم با سرعت و کیفیت بالاتری درس بخوانید.
یادگیری و شنیدن موسیقی های خوب هم به تقویت حافظه کمک می کند.
پیاده روی هم در تقویت حافظه برای درس خواندن بسیار مفید می باشد.

اگر میخواهید ذهن کودک تقویت شود و خوب درس را بفهمد حتما این مقاله را بخوانید همانطوریکه میدانیم کودکان باید درست غذا بخورند تا مغزشان کار کند و لیست های غذایی را انتخاب کنید که مغزشان را به فعالیت وادارکند.

 

مواد غذایی برای تقویت حافظه در کنکور

استفاده از تغذیه مناسب نه تنها به یادگیری بهتر دروس و با انرژی بودن دانش آموز در طول روز کمک می کند بلکه یکی از راه های تقویت حافظه برای درس خواندن نیز می باشد.

۱. شیر و ماست مناسب برای صبحانه و میان‌وعده
۲. جو دوسر برای ناهار یا میان‌وعده عصر
۳. ماهی سالمون برای ناهار یا شام
۴. گردو برای میان‌وعده
۵. کنجد برای میان‌وعده‌ها
۶. شکلات تلخ برای صبحانه یا عصرانه
۷. سبزی‌های برگ سبز تیره برای پس از امتحان
۸. حبوبات برای ناهار
۹. قهوه برای صبحانه
۱۰. میوه‌ها برای زمان خواب‌آلودگی

زمان های مناسب برای درس خوواندن 

زمان های مرور مطالب
• یک روز بعد از یادگیری
• یک هفته بعد از یادگیری
• یک ماه بعد از یادگیری
• سه ماه بعد از یادگیری
• شش ماه بعد از یادگیری

روش ها مطالعه برای کنکور 97 – 98

گاهی اوقات یک کتاب را به شما می دهند و شما آن را به میل و اراده خودتان هر طور که بخواهید مطالعه می کنید. اما آگاهی اوقات به شما می گویند باید این کتابی را که برایتان تعیین کردیم بخوانید.

بعد از مطالب آن آزمون می گیریم. معلوم نیست دقیقا از کدام بخش های آن آزمون گرفته خواهد شد! در این حالت احتمالا آن کتاب را با جزئیات و دقت بیشتری نسبت به زمانی که هیچ محدودیتی ندارید، مطالعه خواهید کرد.

زمانی که به شما بگویند علاوه بر این ده کتاب دیگر هم هست که آنها را باید مطالعه کنید و آزمون بدهید. در این وضعیت هیچ اقدامی به اندازه مرور منظم موثر نخواهد بود.
زمانی که روانشناسان و دانشمندان دیگری تحقیقات ابینگ هاوس را گسترش دادند، توانستند بهترین بازه های زمانی مرور به شکلی که مطالب از ذهن خارج نشود را تعیین کنند.

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با راه های تقویت حافظه از طریق ارتباط با سامانه می توانید از هر کجای کشور بهترین راهنمایی ها را دریافت نمایید.  هدف سامانه بهبود در روند یادگیری شما و تقویت حافظه دانش آموزان برای درس خواندن می باشد.

منبع:10 روش تقویت حافظه برای درس خواندن

لینک مرتبط :

تکنیک ضربدر منها برای مدیریت زمان در کنکور 97

 

جهت مشاوره در زمینه 10 روش تقویت حافظه برای درس خواندن

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

 

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

"قرص تقویت حافظه برای درس خواندن,راه های تقویت حافظه و هوش,راه های تقویت حافظه بلند مدت,چه بخوریم برای تقویت حافظه,مواد غذایی برای تقویت حافظه,بهترین روش برای درس خواندن,تقویت حافظه کودکان دبستانی,تقویت حافظه با گیاهان دارویی,...
نویسنده : sara بازدید : 26 تاريخ : يکشنبه 23 ارديبهشت 1397 ساعت: 14:07

لینک دوستان

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :